Fotbal

Fotbal – Dva týmy o jedenácti hráčích na jedné a druhé straně hřiště. Brankáři, obránci, záložníci, útočníci ve hře. Trenéři s náhradníky na lavičce domácích a na lavičce hostí. Fanoušci […]

Fotbal – Dva týmy o jedenácti hráčích na jedné a druhé straně hřiště. Brankáři, obránci, záložníci, útočníci ve hře. Trenéři s náhradníky na lavičce domácích a na lavičce hostí. Fanoušci na tribunách a v ochozech. Dvě branky a míč. Devadesát minut v režii rozhodčího. Devadesát minut přísunu dávky fair play. Devadesát minut oproštění se od starostí každodenního života.

To je národní sport číslo jedna.

To je fotbal.

Hraje se liga (mistr), pohár (vítěz) a superpohár mezi českým a slovenským vítězem poháru (dříve mezi mistrem české ligy a vítězem českého poháru).

Od Ligy po Divizi jde o profesionální a poloprofesionální fotbal. Hráči hrají fotbal na plný úvazek jako zaměstnání. Od Krajského přeboru po Prales jde o amatérský fotbal. Hráči hrají fotbal při zaměstnání ve svém volnu.

Na vše dohlíží Fotbalová asociace České republiky (FAČR) spolu s Ligovou fotbalovou asociací (LFA).

  1. Liga
  2. Národní liga
  3. Česká fotbalová liga, Moravskoslezská fotbalová liga
  4. Česká divize A, B, C, Moravskoslezská divize D, E, F
  5. Krajský přebor (I. třída)
  6. I. A třída
  7. I. B třída
  8. Okresní přebor (Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Opava), Městský přebor (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň) (II. třída)
  9. Městská soutěž (III. třída)
  10. Prales (IV. třída)