Fotbalisté Karviné uzavřeli jaro vyrovnaným derby v Ostravě

Ostrava – V posledním 34. jarním kole Fortuna ligy remizovali fotbalisté karvinského MFK venku na půdě ostravského Baníku v moravskoslezském derby 1:1 a po kompletně odehraném posledním třicátémčtvrtém kole jsou […]

Ostrava – V posledním 34. jarním kole Fortuna ligy remizovali fotbalisté karvinského MFK venku na půdě ostravského Baníku v moravskoslezském derby 1:1 a po kompletně odehraném posledním třicátémčtvrtém kole jsou v tabulce s třicetidevíti body na dvanáctém místě. Na podzim je čeká šestá prvoligová sezona v řadě a k tomu devatenáctá sezona bez sestupu, který klub z Ráje od svého založení v roce 2003 ještě nepoznal.

Střelecky se ve druhém poločase prosadili za domácí Ostravu Dyjan Carlos de Azevedo (48′). Za hostující Karvinou o deset minut později Vasilij Siňavskij (58′). S čestnou kapitánskou páskou do svého posledního zápasu v dresu Karviné nastoupil Marek Janečka.

Ostrava bílá a modrá. Karviná zelená.

Utkání řízené Miroslavem Zelinkou za asistence Karla Mikesky a Jakuba Bureše sledovalo 1811 diváků.

FC Baník Ostrava vs. MFK Karviná 1:1 (0:0)

So 29. května 2021, 17:00 – Městský stadion v Ostravě – Vítkovicích

FC Baník Ostrava: Viktor Budinský – Gigli Ndefe, Jakub Pokorný, Patrizio Stronati, Jiří Fleišman (K) – David Buchta, Filip Kaloč, Nemanja Kuzmanovič (72. Yira Sor), Daniel Tetour, Dyjan Carlos de Azevedo (87. Martin Fillo) – Daniel Šmiga (56. Tomáš Zajíc). Lavička: Radovan Murin, Jaroslav Svozil, Muhammed Sanneh, Jakub Drozd. Trenér: Ondřej Smetana.

MFK Karviná: Vladimír Neuman – Rajmund Mikuš, Marek Janečka (K) (61. Vojtěch Smrž), Martin Šindelář, Soufiane Dramé, Lukáš Bartošák – Lukáš Čmelík, Kristi Qose, Christián Herc, Vasilij Siňavskij (85. Tomáš Jursa) – Michal Papadopulos (90. + 1. Kacper Zych). Lavička: Jiří Ciupa, Stylianos Kokovas, Róbert Mazáň, Roman Haša. Trenér: Jozef Weber.