Four Soccer Simulators

Code Masters Gold – Sérii Four Soccer Simulators z doby, kdy mezi hráči převládaly osmibity, tvořily čtyři fotbalové počítačové hry a to 11-a-Side Soccer, Indoor Soccer, Soccer Skills a Street […]

Indoor Soccer - Loading (Zdroj: WorldOfSpectrum.org)Code Masters Gold – Sérii Four Soccer Simulators z doby, kdy mezi hráči převládaly osmibity, tvořily čtyři fotbalové počítačové hry a to 11-a-Side Soccer, Indoor Soccer, Soccer Skills a Street Soccer.

V prvním díle se kopalo klasicky na trávě, ve druhém v tělocvičně, třetí byl zaměřený na trénink a ve čtvrtém se šlo kopat do ulic. Pokud si dobře vzpomínám, týmy na obou ze stran tvořilo netradičně pět hráčů. Čtyři v poli a jeden v bráně.

Obrázky použité v recenzi jsou z dílu druhého Indoor Soccer.

Autoři, distribuce a prodej

Autorsky se na sérii podílela čtveřice Peter Williamson, Sean Conran, Adrian Ludley, David Whittaker ze Supersonic Software, Ltd. (UK) a vydána byla Code Masters, Ltd. (UK) pod hlavičkou Code Masters Gold v roce 1988.

Indoor Soccer - In-game (Zdroj: WorldOfSpectrum.org)

Distribuce tehdy probíhala na magnetofonových kazetách za 8.99 liber nebo na třípalcových disketách (vážně 3″) od Amstradu za 12.99 liber. Později se série prodávala jako budget za 2.99 liber.

V Československu mezi hráči kolovaly pouze kopie.

Dnes se je již možno k nostalgickým zážitkům z mládí vrátit zdarma a zcela legálně prostřednictvím volně dostupných emulátorů.

Hardware

Série určena původně pro počítače Sinclair ZX Spectrum vyšla rovněž i ve verzích pro Amstrad CPC a Commodore C64.

Setkali-li jste se se sérií Four Soccer Simulators i na jiných strojích té doby nebo víte-li o nějakém z pozdějších remaků, neváhejte se o své postřehy podělit v komentářích. :-)
________
Screenshoty: Indoor Soccer – Loading a Indoor Soccer – In-game (Zdroj: WorldOfSpectrum.org)