Four Soccer Simulators

Code Masters Gold – Sérii Four Soccer Simulators z doby, kdy mezi hráči převládaly osmibity, tvořily čtyři fotbalové simulátory a to 11-a-Side Soccer, Indoor Soccer, Soccer Skills a Street Soccer. […]

Code Masters Gold – Sérii Four Soccer Simulators z doby, kdy mezi hráči převládaly osmibity, tvořily čtyři fotbalové simulátory a to 11-a-Side Soccer, Indoor Soccer, Soccer Skills a Street Soccer.

V prvním díle se kopalo klasicky na trávě, ve druhém v tělocvičně, třetí byl zaměřený na trénink a ve čtvrtém se šlo kopat do ulic. Pokud si dobře vzpomínám, týmy na obou ze stran tvořilo netradičně pět hráčů. Čtyři v poli a jeden v bráně.

Obrázky použité v recenzi jsou z dílu druhého Indoor Soccer.

Autoři, distribuce a prodej

Autorsky se na sérii podílela čtveřice Peter Williamson, Sean Conran, Adrian Ludley, David Whittaker ze Supersonic Software, Ltd. (UK) a vydána byla Code Masters, Ltd. (UK) pod hlavičkou Code Masters Gold v roce 1988.

Distribuce tehdy probíhala na magnetofonových kazetách za 8.99 liber nebo na třípalcových disketách (vážně 3″) od Amstradu za 12.99 liber. Později se série prodávala jako budget za 2.99 liber.

V Československu mezi hráči kolovaly pouze kopie.

Dnes se je již možno k nostalgickým zážitkům z mládí vrátit zdarma a zcela legálně prostřednictvím volně dostupných emulátorů.

Hardware

Série určena původně pro počítače ZX Spectrum vyšla rovněž i ve verzích pro Amstrad CPC a Commodore 64.

Setkali-li jste se se sérií Four Soccer Simulators i na jiných počítačích té doby nebo víte-li o nějaké z pozdějších předělávek?

Neváhejte se o své postřehy podělit v komentářích.