Góóól!

Newcastle – Americké sportovní drama Góóól! (v originále Goal!) režiséra Dannyho Cannona v hlavních rolích s Kunem Beckerem jako Santiagem Munezem a Alessandrem Nivolou jako Gavinem Harrisem zasazené do prostředí […]

Newcastle – Americké sportovní drama Góóól! (v originále Goal!) režiséra Dannyho Cannona v hlavních rolích s Kunem Beckerem jako Santiagem Munezem a Alessandrem Nivolou jako Gavinem Harrisem zasazené do prostředí Premier League.

Jako desetiletý kluk utekl Santiago Munez s otcem, mladším bratrem a babičkou za lepším životem z Mexika do Spojených států. Sebou měl jen fotku matky a fotbalový míč. V zápase losangeleské amatérské ligy, ve které nastupuje v dresu Los Americanos Jovenes FC, si ho všimne bývalý vynikající hráč a pozdější skaut Newcastlu Glen Foy a pozve ho do Anglie na testování. Tam se seznámí s německou hvězdou Gavinem Harrisem, který má Newcastlu v závěru sezony pomoci v bojích o postup do evropských soutěží.

Newcastle United FC
Anglický fotbalový klub z Newcastlu založený v roce 1892 sloučením klubů Newcastle East End FC a Newcastle West End FC v Newcastle United FC.

Název: Góóól!
Žánr: drama
Rok: 2005
Produkce: Spojené státy
Režie: Danny Cannon
Scénář: Mike Jefferies
Hrají: Kuno Becker, Alessandro Nivola, Anna Frielová, Stephen Dillane, Gary Lewis, Kieran O’Brien

Fotbal je tady na severu náboženství. V Čechách mají Spartu, Slavii a Viktorii, na Moravě Zbrojovku s Baníkem, ale tady u nás ve Slezsku máme jenom MFK.