Góóól!

Newcastle – Americké sportovní drama Góóól! (v originále Goal!) režiséra Dannyho Cannona v hlavních rolích s Kunem Beckerem jako Santiagem Munezem a Alessandrem Nivolou jako Gavinem Harrisem zasazené do prostředí […]

Newcastle – Americké sportovní drama Góóól! (v originále Goal!) režiséra Dannyho Cannona v hlavních rolích s Kunem Beckerem jako Santiagem Munezem a Alessandrem Nivolou jako Gavinem Harrisem zasazené do prostředí Premier League.

Jako desetiletý kluk utekl Santiago Munez s otcem, mladším bratrem a babičkou za lepším životem z Mexika do Spojených států. Sebou měl jen fotbalový míč a fotku poháru z mistrovství světa. V zápase losangeleské amatérské ligy, ve které nastupuje v dresu Los Americanos Jovenes FC, si ho všimne bývalý vynikající hráč a pozdější skaut Newcastlu Glen Foy a pozve ho do Anglie na testování. Tam se seznámí s německou hvězdou Gavinem Harrisem, který má Newcastlu v závěru sezony pomoci v bojích o postup do evropských soutěží.

Newcastle United FC
Anglický fotbalový klub z Newcastlu založený v roce 1892 sloučením klubů Newcastle East End FC a Newcastle West End FC v Newcastle United FC. Hraje na stadionu St. James‘ Park. Klubové barvy jsou bílá a černá. Čtyřnásobný mistr ligy a šestinásobný vítěz poháru.

Název: Góóól!
Žánr: drama
Rok: 2005
Produkce: Spojené státy
Režie: Danny Cannon
Scénář: Mike Jefferies a Adrian Butchart
Hrají: Kuno Becker, Alessandro Nivola, Anna Frielová, Stephen Dillane, Marcel Iures, Gary Lewis, Kieran O’Brien, Sean Pertwee, Miriam Colonová, Tony Plana, Cassandra Bellová, Stephen Graham, Tracy Daliová, Shivani Ghaiová, Ashley Walters, Madeleine Moffatová, Greg Ellis, Maxine Evansová, Mike Elliot, Brian Johnson, Christopher Fairbank, Lee Ross, Lasco Atkins, Nicholas Lumley, Andy Kidd, Baden Burns, Donald Li, Marcus Shultz, Jake Johnson, Christopher Johnson, Alex Castillo, Herman Chavez, Zinédine Zidane a Milan Baroš

Fotbal je tady na severu náboženství. V Čechách mají Spartu, Slavii a Viktorii, na Moravě Zbrojovku se Sigmou, ale tady u nás ve Slezsku máme jenom MFK.