Horskými stezkami se Singltrek Centrem

Nové Město pod Smrkem – Horské kolo pro jízdu v terénu rozeznáme od silničního kola na první pohled. Má menší rám, širší pneumatiky pro lepší vypořádání se s nerovným terénem, […]

Nové Město pod Smrkem – Horské kolo pro jízdu v terénu rozeznáme od silničního kola na první pohled. Má menší rám, širší pneumatiky pro lepší vypořádání se s nerovným terénem, převody umožňující cyklistovi zvládat strmější sklony kopců a u většiny dnešních horských kol je vidět i odpružení předních a zadních kol. V roce 1976 se na kalifornské hoře Mount Tamalpais ve Spojených státech jel první sjezdový závod horských kol nazvaný Repack. Ten dostal závody na horských kolech do širšího povědomí a zároveň o ně zvýšil zájem natolik, že se o 20 let později na letních olympijských hrách 1996 v Atlantě staly olympijským sportem.

Šedesát kilometrů horských stezek

V České republice je oblíbeným a vyhledávaným místem pro jízdu horským terénem Frýdlantský výběžek v Libereckém kraji, který se rozprostírá na ploše o rozloze přibližně 15 krát 20 kilometrů s více než 60 kilometry stezek vhodných k projížďkám přírodou. K jízdám po tamních nerovných stezkách je vhodné zvolit celoodpružené kolo pro lepší vyrovnání se s nerovným terénem a tím zvýšené pohodlí pro cyklistu.

Výchozím bodem a zároveň i zázemím pro horské cyklisty s cykloobchodem a půjčovnou kol je Singltrek Centrum v Novém Městě pod Smrkem nacházející se u pláže přírodního koupaliště. Již více než deset let je zde možno se občerstvit před cestou a zároveň si i odpočinout po návratu z vyjíždky po stezkách Jizerských hor vedoucích Novým Městem, Lázněmi Libverda a částečně i Polskem.

Cyklistika je životní styl

Každý z nás si pamatuje své první kolo a někdo má kol dodnes několik, další pak zase rád nosí oblečení, kterým vyjadřuje svůj životní styl. Rukavice na kolo, batoh na kolo s chráničem páteře, dres na kolo, cyklistické oblečení, cyklistické kraťasy. To vše má člověk, pro kterého se cyklistika stala vášní, ve svém šatníku.

Spolu s koly, komponenty, oblečením a doplňky pro cyklisty pořídíte v e-shopu Singltrek rovněž poukázky k zapůjčení celoodpružených horských kol MTB a elektrokol eMTB ze Singltrek Centra na celodenní projíždky po stezkách Singltreku pod Smrkem, jednodenní kurzy s kempy pro dospělé a příměstské tábory pro děti. V Singltrek Centru je rovněž možný osobní odběr zboží zakoupeného v e-shopu.

Zbývá nasadit batoh na kolo, navléct cyklistické rukavice na kolo a vyrazit za dobrodružstvím.