Investiční zlato je jistota s trvalou hodnotou

Praha – Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Prostor na trhu se tak otevírá švýcarským rafinériím, které pokrývají třetinu světové produkce. Vzhledem k poloze rafinérií Argor-Heraeus, […]

Praha – Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Prostor na trhu se tak otevírá švýcarským rafinériím, které pokrývají třetinu světové produkce. Vzhledem k poloze rafinérií Argor-Heraeus, PAMP a Valcambi ve švýcarském kantonu Ticino poblíž italských hranic a nařízením tamní vlády během koronavirové pandemie však došlo k jejich téměř dvouměsíčnímu uzavření, které ochromilo zásobování zlatem i stříbrem celý svět.

Zlaté mince jsou cenově dostupné

Přesto, že je dnes cena zlata výhodná, zlatých cihliček stále není dost k pokrytí poptávky trhu, který Švýcaři po obnovení svého provozu ještě nedokážou sami plně uspokojit. A tak čeští investoři právě teď začínají objevovat a propadat kouzlu investičních zlatých mincí Wiener Philharmoniker. V překladu Vídeňský Filharmonik. A jak už samotný název napovídá, raženy jsou v rakouské Vídni z ryzího zlata a v hmotnostech jedné troyské unce, ale i nižších. Což zaručuje jejich dostupnost. Ty nejmenší koupíte do 5000 Kč a rakouské mince jsou tak dokonce mírně levnější než švýcarské slitek stejné hmotnosti.

V pražském Obecním domě na staroměstském náměstí Republiky je prodává specializovaný prodejce a vedoucí prodejny Pražské mincovny, pan Pavel Palas, k tomu uvádí:

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10ti nebo 20ti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené.“

Chcete-li své peníze do zlata ukládat i vy, pak zlaté mince Wiener Philharmoniker jsou tou správnou volbou. A nejste-li si jisti značkou, pak na prodejně vedle mincí Wiener Philharmoniker můžete zakoupit i kanadské mince s motivem javorového listu, americké s nádherným reliéfem indiána a bizona nebo se slavnými australskými klokany. Všechny z dvacetičtyřkarátového zlata nejvyšší ryzosti.

Investovat do zlata se vyplatí

Tyto speciální zlaté mince se prodávají pouze za cenu zlata. Neplatí se přidaná sběratelská hodnota ani DPH, jako je tomu u běžných numismatických mincí a produktů z produkce českých mincoven. Investoři zakládající si na diskrétnosti jistě ocení i fakt, že mince narozdíl od slitků nemusí být nijak číslovány a mohou je vlastnit bez omezení.

Vlastnit zlaté slitky a zlaté mince navíc dává smysl, protože investiční zlato je jistota s trvalou hodnotou, se kterou navíc získáváte nezávislost na rozhodnutích vlády, politické i ekonomické situaci, protože zlato má svou stálou hodnotu a lze ho prodat za hotovost kdykoliv a kdekoliv.

Přiznejme, kdo by nechtěl pozorovat a dotýkat se reliéfu mince a cítit tak v ruce magickou sílu zlata je zážitek, který můžete sdílet i se svými přáteli. Ten vám prostý slitek zatavený do akrylátového obalu nenabídne.

Máte už jasno? Volíte zlaté slitky nebo zlaté mince?