Ligová derby na podzim kompletně pro Karvinou

Karviná – V rámci mistrovského utkání 12. kola druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěže porazila Karviná po brance Lukáše Budínského z penalty v závěru slezského derby svého pohárového přemožitele Opavu. Po […]

Karviná – V rámci mistrovského utkání 12. kola druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěže porazila Karviná po brance Lukáše Budínského z penalty v závěru slezského derby svého pohárového přemožitele Opavu.

Po výhrách venku v Třinci (3:1) a ve Frýdku-Místku (4:2) se tak Karviné podařil získat cenný skalp i posledního regionálního rivala z ligy.

S Třincem si Karviná před zimní přestávkou zahraje ještě jednou a to v sobotu 22. listopadu v tradiční předehrávce prvního jarního kola doma ve Sportovním centru Kovona.

V tabulce se Karviná díky domácí výhře v derby s Opavou posunula z osmé příčky na šestou a na příčku druhou postupovou ztrácí pouhé čtyři body.

Na čelo o bod více.

MFK OKD Karviná vs. SFC Opava 1:0 (0:0)

MFK OKD Karviná: Martin Lipčák – Jan Růžička, Jan Trousil, Tomáš Janíček, Pavel Eismann (K) – Vlastimil Daníček, Richard Vaněk (59. Milan Jurdík) – Ján Hatok (74. Matěj Fiala), Lukáš Budínský, Jaroslav Zelený – Lubomír Urgela (87. Michal Skwarczek). Trenér: Jozef Weber.

SFC Opava: Josef Květoň – Zdeněk Pospěch, David Mikula, Josef Dvorník (K), Tomáš Čelůstka – František Metelka (82. Radim Grussmann), Luboš Horka (82. Nemanja Kuzmanovič) – Petr Vavřík, Petr Ševčík, Jan Schaffartzik – Tomáš Mrázek (68. Tomáš Machálek). Trenér: Jan Baránek.

Branky: Lukáš Budínský (80′ pen.).

ŽK: Jan Růžička, Ján Hatok, Martin Lipčák – Luboš Horka, Petr Ševčík, František Metelka, Zdeněk Pospěch, Radim Grussmann.

ČK: -.

Rozhodčí: Martin Nenadál – Jan Machálek, Zdeněk Dobrovolný. Delegát: Pavel Drahoš.

Diváci: 1033.