MFK Karviná 2021 / 2022

Karviná – Účinkování MFK Karviná ve Fortuna lize a v MOL Cupu v sezoně 2021 / 2022. Šestou sezonu v nejvyšší soutěži v řadě a k tomu devatenáctou sezonu v […]

Karviná – Účinkování MFK Karviná ve Fortuna lize a v MOL Cupu v sezoně 2021 / 2022. Šestou sezonu v nejvyšší soutěži v řadě a k tomu devatenáctou sezonu v řadě bez sestupu odehraje A-tým pod trenérem Jozefem Weberem, kterého v průběhu sezony nahradil Bohumil Páník, na Městském stadionu v Karviné – Ráji.

16 klubů mezi sebou nejprve změří síly ve 30 ligových kolech základní části systémem každý s každým jednou doma a jednou venku. Poté si šest nejlepších zahraje o titul, čtyři další o Evropu a šest nejhorších o záchranu v nadstavbové části. Sestupuje jeden klub přímo a dva další hrajou baráž.

Obsah


Liga

Kolo Domácí Hosté Skóre
1. FK Pardubice
(So 24. 7., 16:00 – Ďolíček)
MFK Karviná 2:2 (0:1)
2. MFK Karviná
(So 31. 7., 16:00 – Ráj)
FC Hradec Králové 1:1 (1:1)
3. AC Sparta Praha
(So 7. 8., 16:00 – Letná)
MFK Karviná 2:0 (1:0)
4. MFK Karviná
(So 14. 8., 16:00 – Ráj)
FC Fastav Zlín 2:3 (1:0)
5. FC Viktoria Plzeň
(Ne 22. 8., 16:00 – Štruncovy sady)
MFK Karviná 2:0 (1:0)
6. MFK Karviná
(Ne 29. 8., 19:00 – Ráj)
SK Slavia Praha 3:3 (1:2)
7. FK Jablonec
(Ne 12. 9., 16:00 – Střelnice)
MFK Karviná 1:0 (1:0)
8. MFK Karviná
(Ne 19. 9., 16:00 – Ráj)
FK Teplice 1:1 (0:0)
9. SK Dynamo České Budějovice
(So 25. 9., 16:00 – Střelecký ostrov)
MFK Karviná 3:1 (2:1)
10. MFK Karviná
(Ne 3. 10., 16:00 – Ráj)
FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
11. SK Sigma Olomouc
(Ne 17. 10., 16:00 – Nová Ulice)
MFK Karviná 2:0 (1:0)
12. MFK Karviná
(St 24. 11., 17:00 – Ráj)
FC Baník Ostrava 1:2 (0:0)
13. Bohemians Praha 1905
(St 1. 12., 18:00 – Ďolíček)
MFK Karviná 3:0 (2:0)
14. MFK Karviná
(Ne 7. 11., 15:00 – Ráj)
1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
15. MFK Karviná
(Ne 21. 11., 15:00 – Ráj)
FC Slovan Liberec 1:2 (1:1)
16. FC Hradec Králové
(Ne 28. 11., 15:00 – Lokotrans)
MFK Karviná 1:0 (1:0)
17. MFK Karviná
(So 4. 12., 15:00 – Ráj)
AC Sparta Praha 1:2 (0:0)
18. FC Fastav Zlín
(So 11. 12., 15:00 – Zlínská Letná)
MFK Karviná 2:1 (1:1)
19. MFK Karviná
(So 18. 12., 15:00 – Ráj)
FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
20. SK Slavia Praha
(So 5. 2., 15:00 – Eden)
MFK Karviná 0:1 (0:0)
21. MFK Karviná
(Ne 13. 2., 15:00 – Ráj)
FK Jablonec 1:1 (0:0)
22. FK Teplice
(Ne 20. 2., 15:00 – Stínadla)
MFK Karviná 1:0 (1:0)
23. MFK Karviná
(Ne 27. 2., 15:00 – Ráj)
SK Dynamo České Budějovice 2:2 (1:0)
24. FK Mladá Boleslav
(Ne 6. 3., 15:00 – Lokotrans)
MFK Karviná 1:0 (1:0)
25. MFK Karviná
(Ne 13. 3., 15:00 – Ráj)
SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
26. FC Baník Ostrava
(So 19. 3., 15:00 – Vítkovice)
MFK Karviná 1:3 (0:3)
27. MFK Karviná
(Ne 3. 4., 16:00 – Ráj)
Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
28. 1. FC Slovácko
(So 9. 4., 16:00 – Uherské Hradiště)
MFK Karviná 3:1 (1:0)
29. FC Slovan Liberec
(Ne 17. 4., 17:00 – U Nisy)
MFK Karviná 2:1 (1:1)
30. MFK Karviná
(St 20. 4., 18:00 – Ráj)
FK Pardubice 3:2 (1:1)

Tabulka

Poř Klub Zap V R P Skóre RG B
1. SK Slavia Praha 30 23 4 3 71:19 + 52 73 b.
2. FC Viktoria Plzeň 30 22 6 2 53:19 + 34 72 b.
3. AC Sparta Praha 30 20 6 4 65:32 + 33 66 b.
4. 1. FC Slovácko 30 18 5 7 50:30 + 20 59 b.
5. FC Baník Ostrava 30 14 9 7 54:39 + 15 51 b.
6. FC Hradec Králové 30 9 13 8 38:40 – 2 40 b.
7. FK Mladá Boleslav 30 11 5 14 45:48 – 3 38 b.
8. FC Slovan Liberec 30 10 7 13 29:38 – 9 37 b.
9. SK Sigma Olomouc 30 9 10 11 39:37 + 2 37 b.
10. SK Dynamo České Budějovice 30 9 9 12 40:46 – 6 36 b.
11. FC Fastav Zlín 30 8 6 16 36:53 – 17 30 b.
12. FK Teplice 30 8 3 19 29:49 – 20 27 b.
13. FK Jablonec 30 4 14 12 22:45 – 23 26 b.
14. Bohemians Praha 1905 30 6 8 16 34:56 – 22 26 b.
15. FK Pardubice 30 5 9 16 35:67 – 32 24 b.
16. MFK Karviná 30 3 8 19 30:52 – 22 17 b.

Skupina o záchranu

Kolo Domácí Hosté Skóre
1. MFK Karviná
(So 23. 4., 17:00 – Ráj)
FC Fastav Zlín 1:1 (0:1)
2. FK Jablonec
(Ne 1. 5., 16:00 – Střelnice)
MFK Karviná 2:0 (2:0)
3. FK Pardubice
(So 7. 5., 16:00 – Ďolíček)
MFK Karviná 2:0 (2:0)
4. MFK Karviná
(Út 10. 5., 19:00 – Ráj)
FK Teplice 2:2 (1:1)
5. Bohemians Praha 1905
(So 14. 5., 18:00 – Ďolíček)
MFK Karviná 4:0 (2:0)

Konečná tabulka

Poř Klub Zap V R P Skóre RG B
1. FC Viktoria Plzeň 35 26 7 2 63:21 + 42 85 b.
2. SK Slavia Praha 35 24 6 5 80:27 + 53 78 b.
3. AC Sparta Praha 35 22 7 6 72:40 + 32 73 b.
4. 1. FC Slovácko 35 21 5 9 59:38 + 21 68 b.
5. FC Baník Ostrava 35 15 10 10 60:48 + 12 55 b.
6. FC Hradec Králové 35 10 14 11 44:52 – 8 44 b.
7. FK Mladá Boleslav -:- – b.
8. SK Sigma Olomouc -:- – b.
9. SK Dynamo České Budějovice -:- – b.
10. FC Slovan Liberec -:- – b.
11. FK Pardubice 35 9 10 16 42:68 – 26 37 b.
12. FC Fastav Zlín 35 9 9 17 43:60 – 17 36 b.
13. FK Jablonec 35 6 16 13 27:48 – 21 34 b.
14. Bohemians Praha 1905 35 8 10 17 45:61 – 16 34 b.
15. FK Teplice 35 8 5 22 33:59 – 26 29 b.
16. MFK Karviná 35 3 10 22 33:63 – 30 19 b.

Pohár

Kolo Domácí Hosté Skóre
Předkolo volno
1. kolo volno
2. kolo FC TVD Slavičín
(St 25. 8., 17:00 – Slavičín)
MFK Karviná 1:5 (1:1)
3. kolo MFK Karviná
(St 22. 9., 15:30 – Ráj)
MFK Chrudim 1:0 (1:0)
4. kolo 1. FC Slovácko
(Pá 12. 11., 17:00 – Uherské Hradiště)
MFK Karviná 3:1p (0:1, 1:0 – 2:0)
Čtvrtfinále nehráno
Semifinále nehráno
Finále nehráno

Soupiska

Číslo Post Hráč Narozen Výška Váha
1 Brankář Česká republika Vladimír Neuman 10. 2. 2000 196 cm 78 kg
26 Brankář Česká republika Petr Bolek 13. 6. 1984 190 cm 91 kg
16 Brankář Česká republika Jakub Drobek 26. 6. 2002
12 Brankář Česká republika Jiří Ciupa 7. 5. 1998 190 cm 87 kg
11 Levý obránce Bosna a Hercegovina Eldar Šehič 28. 4. 2000 183 cm 74 kg
30 Střední obránce Česká republika Petr Buchta 15. 7. 1992 185 cm 78 kg
34 Střední obránce Česká republika Antonín Křapka 22. 1. 1994 183 cm 76 kg
13 Stoper Česká republika Martin Šindelář 22. 1. 1991 189 cm 85 kg
44 Stoper Brazílie Eduardo Santos 28. 11. 1997 196 cm 90 kg
5 Stoper Česká republika Daniel Stropek 3. 3. 1998 186 cm 82 kg
31 Levý záložník Česká republika Lukáš Bartošák 3. 7. 1990 177 cm 70 kg
29 Levý záložník Slovensko Rajmund Mikuš 29. 11. 1995 181 cm 71 kg
99 Levý záložník Estonsko Vasilij Siňavskij 27. 11. 1996 182 cm 76 kg
21 Střední záložník Brazílie Jean Mangabeira 10. 3. 1997 181 cm 78 kg
6 Střední záložník Albánie Kristi Qose 10. 6. 1995 189 cm 80 kg
15 Střední záložník Česká republika Tomáš Jursa 9. 3. 1989 182 cm 74 kg
7 Ofenzivní záložník Česká republika Aleš Nešický 1. 6. 1992 178 cm 75 kg
8 Ofenzivní záložník Brazílie Marco Túlio 31. 5. 1998 183 cm 83 kg
24 Ofenzivní záložník Nigérie Rafiu Durosinmi 1. 1. 2003
27 Střední útočník Česká republika Michal Papadopulos (K) 14. 4. 1985 187 cm 85 kg
19 Střední útočník Česká republika Antonín Svoboda 14. 3. 2002 188 cm 82 kg
33 Střední útočník Brazílie Rafael Tavares 26. 6. 2000 186 cm 84 kg
28 Střední útočník Polsko Kacper Zych 12. 5. 2002 190 cm 84 kg
37 Pravý útočník Česká republika Matěj Jurásek 30. 8. 2003 181 cm 73 kg

Letní příprava

Zápas č. Domácí Hosté Skóre
1 MFK Karviná
(So 26. 6., 11:15 – Bažantnice)
AS Trenčín 0:3 (0:1)
2 MFK Karviná
(St 30. 6., 11:00 – Bažantnice)
Górnik Zabrze 1:2 (0:1)
3 SFC Opava
(So 3. 7., 10:00 – Předměstí)
MFK Karviná 0:1 (0:0)
4 Zaglebie Sosnowiec
(St 7. 7., 11:00 – Gosław)
MFK Karviná 1:3 (1:0)
5 GKS Tychy
(So 10. 7., 11:00 – Ustroň)
MFK Karviná 3:3 (0:1)
6 MFK Ružomberok
(So 17. 7., 17:00 – Ružomberok)
MFK Karviná 2:1 (2:0)

Podzimní přátelské zápasy

A-tým na podzim nesehrál žádný přátelský zápas.


Zimní příprava

Zápas č. Domácí Hosté Skóre
7 FC Baník Ostrava
(Čt 6. 1., 10:30 – Zábřeh)
MFK Karviná 5:2 (4:1)
8 MFK Karviná
(Čt 13. 1., 13:00 – Zábřeh)
FK Pardubice 2:1 (0:0)
9 MFK Karviná
(So 15. 1., 13:00 – Ráj)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:3 (0:2)
10 1. SK Prostějov
(St 19. 1., 10:30 – Zábřeh)
MFK Karviná 0:1 (0:1)
11 FK Spartak Subotica
(St 26. 1., 13:00 – Belek)
MFK Karviná 0:2 (0:1)
12 FK Veres Rivne
(So 29. 1., 14:00 – Belek)
MFK Karviná 3:4 (1:0)

Jarní přátelské zápasy

Zápas č. Domácí Hosté Skóre
13 [-]
(-, –:– – …)
[-] -:- (-:-)