Most Sokolských hrdinů

Karviná – Železobetonový most přes řeku Olši v Karviné Darkově, který dnes slouží jako relaxační místo lázeňským hostům, je umístěný na konečné zastávce autobusu č. 517 – Lázně Darkov. Motorovým […]

Karviná – Železobetonový most přes řeku Olši v Karviné Darkově, který dnes slouží jako relaxační místo lázeňským hostům, je umístěný na konečné zastávce autobusu č. 517 – Lázně Darkov. Motorovým vozidlům je již léta uzavřen a dále za něho je možno pokračovat pouze po svých.

Relaxace

Z několika laviček na mostě je možno pozorovat přírodu a život okolo řeky Olše. Možnost procházky po Lázeňském parku před mostem proti proudu řeky Olše, po Parku Boženy Němcové za mostem po proudu řeky Olše nebo se vypravit podívat k nedalekému Karvinskému moři. Příjemné místo k relaxaci i za chmurného počasí pod mrakem či za deště.

Zajímavosti

Most o délce 55,8 metrů, šířce 5,6 metrů a výšce 6,25 metrů otevřený v roce 1925 navrhl rakouský architekt Ing. Franz Rabe. Most byl během povodní v roce 1997 téměř zaplaven a od roku 2004 slouží pouze chodcům a cyklistům. Most je prohlášen kulturní památkou a v roce 2014 byl vyražen Českou národní bankou na pamětní zlatou minci.