Nový herní formát první a druhé ligy

Praha – Ligová fotbalová asociace, LFA dne 12. 4. 2017 schválila změnu herního formátu první a druhé ligy, podle kterého se začne hrát od sezony 2018 / 2019. Po ligové […]

Praha – Ligová fotbalová asociace, LFA dne 12. 4. 2017 schválila změnu herního formátu první a druhé ligy, podle kterého se začne hrát od sezony 2018 / 2019.

Po ligové části o třiceti kolech, kdy se každý s každým utká jednou doma a jednou venku, si šest nejlepších klubů zahraje skupinu o titul a Ligu mistrů. Kluby na 7. až 10. místě se vyřazovacím způsobem hraným na dva zápasy utkají o to, který vyzve 4. a 5. klub na souboj o Evropskou ligu. Kluby na 11. až 16. místě si zahrají skupinu o udržení.

Pro změnu hlasovalo 30 klubů. Proti hlasovaly 2 kluby.

  • Pro: 1. FC Slovácko, 1. FK Příbram, AC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905, FC Fastav Zlín, FC Hradec Králové, FC Slovan Liberec, FC Viktoria Plzeň, FC Vysočina Jihlava, FC Zbrojovka Brno, FK Dukla Praha, FK Jablonec, FK Mladá Boleslav, FK Teplice, MFK Karviná, SK Slavia Praha, 1. SK Prostějov, FC Baník Ostrava, FC MAS Táborsko, FC Sellier & Bellot Vlašim, FK Baník Sokolov, FK Fotbal Třinec, FK Pardubice, FK Ústí nad Labem, FK Varnsdorf, FK Viktoria Žižkov, MFK Frýdek-Místek, MFK Vítkovice, SK Dynamo České Budějovice a SK Sigma Olomouc.
  • Proti: SFC Opava a 1. SC Znojmo FK.

Opavě a Znojmu se nelíbilo pouhé jedno přímé postupové místo z druhé do první ligy, přičemž o druhé a třetí by se měla hrát baráž.

LFA si od změny herního formátu slibuje zatraktivnění soutěže.

Osobně změnu považuju za špatné rozhodnutí, které fotbal jakožto sport odjakživa založený na jednoduchosti zbytečně komplikuje.