Pokračování Fortuna liga je schváleno

Praha – Ligové grémium Ligové fotbalové asociace v úterý 12. května schválilo opětovné rozehrání Fortuna ligy a Fortuna národní ligy. Pro pokračování obou soutěží i po 30. červnu nezbytném pro […]

Praha – Ligové grémium Ligové fotbalové asociace v úterý 12. května schválilo opětovné rozehrání Fortuna ligy a Fortuna národní ligy. Pro pokračování obou soutěží i po 30. červnu nezbytném pro regulérní dokončení obou profesionálních soutěží se v odděleném hlasování vyjádřilo dvacetdevět členů a Fortuna ligu tak znovuotevře dohrávka 23. kola mezi Teplicemi a Libercem v sobotu 23. května v 18:00. Pokračovat regulérním 25. kolem pak bude v úterý 26. a ve středu 27. května od 18:00 a 20:00. Fortuna národní ligu znovuotevře 18. kolo v úterý 26. května. Časy výkopů zatím nejsou známy. Počet střídání během zápasů se navyšuje ze třech na pět.

V prvním hlasování, kterého se účastnili zástupci klubů Fortuna ligy, hlasovalo třináct pro (SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FK Jablonec, FC Baník Ostrava, FK Mladá Boleslav, 1. FC Slovácko, FC Slovan Liberec, SK Dynamo České Budějovice, AC Sparta Praha, SK Sigma Olomouc, Bohemians Praha 1905, FK Teplice a 1. FK Příbram) a tři se zdrželi hlasování (MFK Karviná, FC Fastav Zlín a SFC Opava).

Ve druhém hlasování, kterého se účastnili zástupci klubů Fortuna národní ligy, hlasovalo všech šestnáct pro (FK Pardubice, FC Vysočina Jihlava, FC Zbrojovka Brno, FC Hradec Králové, FK Dukla Praha, FK Viktoria Žižkov, FK Ústí nad Labem, SK Líšeň, FK Fotbal Třinec, MFK Chrudim, FC Slavoj Vyšehrad, 1. SK Prostějov, FK Varnsdorf, FC Sellier & Bellot Vlašim, MFK Vítkovice a FK Baník Sokolov).

Nikdo nehlasoval proti.

V reakci na toto rozhodnutí stanovila Fotbalová asociace České republiky termíny pro semifinále a finále MOL Cupu. Oficiálními termíny tedy jsou pro semifinále středa 17. června a pro finále středa 1. července. Avšak po nižších ligových soutěžích, které již předčasně ukončila v březnu, definitivně zrušila i Československý superpohár, ve kterém proti sobě tradičně nastupují vítězové českého a slovenského poháru.

Připomeňme si ještě, že první a druhou ligu řídí Ligová fotbalová asociace a nižší ligy s pohárem a superpohárem pak Fotbalová asociace České republiky.