Předplacená SIM karta

Karviná – Předplacená SIM karta je SIM karta bez závazku. Funguje, když je nabitá, nefunguje, když nabitá není. Žádné závazky, žádné měsíční platby, žádné sankce, žádné starosti. Vše pod vlastní […]

Karviná – Předplacená SIM karta je SIM karta bez závazku. Funguje, když je nabitá, nefunguje, když nabitá není. Žádné závazky, žádné měsíční platby, žádné sankce, žádné starosti. Vše pod vlastní kontrolou. Předplacené SIM karty nabízejí všichni operátoři i všichni virtuální operátoři a dostupné jsou v supermarketech, trafikách, na poštách a čerpacích stanicích.

Operátoři

Operátoři O2, T-Mobile a Vodafone.

Operátor Cena karty Počáteční kredit Stav kreditu
O2 150 Kč 150 Kč *104*#
T-Mobile 200 Kč 200 Kč *101#
Vodafone 200 Kč 101 Kč *22#

Virtuální operátoři

Virtuální operátoři Sazka mobil a Tesco Mobile.

Operátor Cena karty Počáteční kredit Stav kreditu
Sazka mobil 150 Kč 150 Kč *11#
Tesco Mobile 150 Kč 150 Kč *125*#

Mobilní sítě

Mobilní síť je telefonní síť, ve které není uživatel vázán na telefonní přípojku.

Generace Popis Přenos Hovory SMS Internet
0G – Nultá generace bezdrátových mobilních zařízení Standard používaný v radiotelefonech před vynalezením mobilních telefonů. Radiotelefony bývaly namontovány v automobilech a používaly se od roku 1971. V Československu od roku 1987. Analogový přenos ARP (Autoradiopuhelin),
AMR (Automatický městský radiotelefon)
Bez SMS Bez internetu
1G – První generace bezdrátových mobilních zařízení Analogový přenos NMT (Nordic Mobile Telephone),
AMPS (Advanced Mobile Phone System)
Bez SMS Bez internetu
2G – Druhá generace bezdrátových mobilních zařízení Spuštění sítě v roce 1991 ve Finsku. Od roku 2017 postupné vypínání sítě. Digitální přenos GSM (Groupe Spécial Mobile) – Nejrozšířenější standard pro mobilní telefony na světě. Dochází k přechodu z analogového na digitální přenos. Digitalizací dochází ke zkvalitnění zvuku, ztížení odposlechu a umožňuje šifrování. GSM přináší do mobilních telefonů SMS a internet. CSD (Circuit Switched Data) – Nejstarší způsob přenosu dat na mobilních telefonech s příchodem jejich digitalizace pomocí GSM. Max. 14,4 kbit / s.
GPRS (General Packet Radio Service) – Max. 80 kbit / s.
EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) – Max. 236,8 kbit / s.
3G – Třetí generace bezdrátových mobilních zařízení Digitální přenos LTE (Long Term Evolution) – Maximální přenosová rychlost je 172,8 Mbit / s.
4G – Čtvrtá generace bezdrátových mobilních zařízení Digitální přenos LTE Advanced (Long Term Evolution Advanced) – Maximální přenosová rychlost je 1 Gbit / s v klidu nebo 100 Mbit / s v pohybu.
5G – Pátá generace bezdrátových mobilních zařízení Digitální přenos Připravovaný standard s maximální přenosovou rychlostí 10 Gbit / s.