Slezské derby i počtvrté pro Karvinou

Karviná – V předehrávce prvního jarního kola druhé ligy porazila Karviná doma na Kovoně v odvetě slezského derby svého rivala z Třince. Střelecky se prosadili dvakrát Lubomír Urgela (21′ a […]

Karviná – V předehrávce prvního jarního kola druhé ligy porazila Karviná doma na Kovoně v odvetě slezského derby svého rivala z Třince.

Střelecky se prosadili dvakrát Lubomír Urgela (21′ a 71′) a Lukáš Budínský (15′) za Karvinou. René Dedič (37′) za Třinec.

Konečné skóre je tak shodné jako v prvním zápase venku na Stadionu Rudolfa Labaje.

  • 2. kolo – Třinec vs. Karviná 1:3 (1:1)
  • 11. kolo – Frýdek-Místek vs. Karviná 2:4 (1:4)
  • 12. kolo – Karviná vs. Opava 1:0 (0:0)
  • 16. kolo – Karviná vs. Třinec 3:1 (2:1)

Karviná přezimuje v tabulce druhé ligy na páté příčce. O bodové ztrátě na čelo se však rozhodne až v dohrávce 15. kola mezi aktuálně první Olomoucí a druhým Varnsdorfem naplánované na příští sobotu (29. 11.), která zároveň i definitivně uzavře druholigový podzim. Přičemž nejčernějším scénářem pro Karvinou je ztráta osmi bodů.

Na jaře si nejprve Karviná na začátku března zakope venku u nováčka z Kolína (na podzim výhra 1:0) a týden na to poprvé i doma s Táborskem (na podzim remíza 1:1). Na začátku května potom přijde nařadu domácí obhajoba s Frýdkem-Místkem a hned o týden později venku s Opavou.

  • 25. kolo – Karviná vs. Frýdek-Místek -:- (-:-)
  • 26. kolo – Opava vs. Karviná -:- (-:-)

Sezonu 2014 / 2015 potom Karviná uzavře v závěru měsíce venku v Mostě (na podzim remíza 1:1) se stejným týmem, se kterým ji na začátku srpna zahájila.

MFK OKD Karviná vs. FK Fotbal Třinec 3:1 (2:1)

So 22. listopadu 2014, 10:15 – Sportovní centrum Kovona

MFK OKD Karviná: Martin Lipčák – Jan Růžička, Tomáš Janíček, Jan Trousil, Pavel Eismann (K) – Vlastimil Daníček, Michal Skwarczek – Ján Hatok (70. Matěj Fiala), Lukáš Budínský (83. Milan Jurdík), Jaroslav Zelený – Lubomír Urgela (89. Václav Juřena). Trenér: Jozef Weber.

FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel – Michal Velner, Lukáš Kubaň, Marek Čelůstka, Tomáš Matoušek – Michael Hupka, Martin Motyčka (K) – Petr Joukl (81. Pavel Malíř), Miroslav Ceplák (67. Ondřej Smetana), Jan Lukáš – René Dedič (85. Tomasz Gomola). Trenér: Marek Kalivoda.

Branky: 21. a 71. Lubomír Urgela, 15. Lukáš Budínský – 37. René Dedič.

ŽK: Michal Skwarczek – Tomáš Matoušek.

ČK: -.

Rozhodčí: Emanuel Marek – Ondřej Pelikán, Vít Melichar. Delegát: Ivo Chytil.

Diváci: 826.