Tři body z derby ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek – V rámci mistrovského utkání 11. kola druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěže se Karviná představila ve Frýdku-Místku na Lipině. Po dvou brankách Lukáše Budínského (4′ a 39′) a brance […]

Frýdek-Místek – V rámci mistrovského utkání 11. kola druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěže se Karviná představila ve Frýdku-Místku na Lipině.

Po dvou brankách Lukáše Budínského (4′ a 39′) a brance Lubomíra Urgely (20′) s Pavlem Eismannem (42), jenž všechny karvinští borci vstřelili v prvním poločase, Karviná zvítězila.

Za domácí Frýdek-Místek se prosadili v prvním poločase Milan Halaška (34′) a ve druhém Tomáš Hykel (78′).

Výhra v derby s Frýdkem-Místkem pro Karvinou znamená skok v tabulce z desáté příčky na příčku osmou a v její vyrovnané horní polovině ztrátu pouhých tří bodů na druhou postupovou.

O bod více na čelo.

MFK Frýdek-Místek vs. MFK OKD Karviná 2:4 (1:4)

MFK Frýdek-Místek: Matej Mihálek – Pavol Ilko (33. Tomáš Hykel), Martin Uvíra, Petr Literák (K), Michal Švrček (86. Thiago Silveira) – Erik Talián, Václav Mozol, Jan Žídek, Petr Zapalač (46. Dalibor Vašenda) – Milan Halaška, Martin Pribula. Trenér: Vladimír Goffa.

MFK OKD Karviná: Martin Lipčák – Jan Růžička, Jan Trousil, Václav Cverna, Pavel Eismann (K) – Tomáš Janíček (56. Richard Vaněk), Vlastimil Daníček – Ján Hatok, Lukáš Budínský (87. Michal Skwarczek), Jaroslav Zelený – Lubomír Urgela (84. Milan Jurdík). Trenér: Jozef Weber.

Branky: Milan Halaška (34′), Tomáš Hykel (78′) – Lukáš Budínský (4′ a 39′), Lubomír Urgela (20′), Pavel Eismann (42′).

ŽK: Petr Zapalač, Martin Pribula – Tomáš Janíček, Václav Cverna.

ČK: Václav Cverna (69′).

Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Urban.

Diváci: 1742.