Vybavení na lední hokej

Kitchener – Jeden z nejrychlejších zimních týmových sportů na světě je od první poloviny dvacátého století neodmyslitelně spjat s rodinnou obuvnickou firmou Western Shoe Company. Bauer Skate a první novodobé […]

Kitchener – Jeden z nejrychlejších zimních týmových sportů na světě je od první poloviny dvacátého století neodmyslitelně spjat s rodinnou obuvnickou firmou Western Shoe Company.

Bauer Skate a první novodobé brusle

Western Shoe Company začala v roce 1927 pod nově založenou dceřinnou firmou Bauer Skate vyrábět vůbec jako první brusle s pevně přikovanými noži k botě, kterými nahradila v té době hokejisty běžně používané čepele, které si před zápasem připevňovali ke svým klasickým botám.

Šlo o inovaci ve výstroji natolik odvážnou a zásadní, že jméno ševců z kanadského Kitcheneru již navždy neodmyslitelně spojila s ledním hokejem.

Bobby Bauer a Bobby Hull v hokejové síni slávy

Dostat rodinnou značku do podvědomí hokejového světa a prosadit ji v začátcích po vstupu na pro ni nový a neprozkoumaný trh významnou měrou pomohl Bobby Bauer jako pravé křídlo Bostonu Bruins a pozdější člen hokejové síně slávy. Po něm pomyslnou hokejku převzal a v popularizaci rodinné firmy na ledové ploše jako její nová tvář pokračoval jmenovec a levé křídlo Chicaga Blackhawks legendární Bobby Hull, který na ledě jako profesionál strávil dlouhých 23 let.

Do hokejové síně slávy věnované historii a osobnostem zámořského hokeje založené roku 1943 Jamesem T. Sutherlandem v Kingstonu a později na přání kanadsko-americké NHL přesunuté natrvalo do Toronta se po bok velikánů Bobby Bauer uvedl v roce 1996. Bobby Hull to pak stihl ještě o třináct let dříve v roce 1983 a v roce 2017 při stém výročí od založení NHL si připsal i zápis mezi sto nejlepších hráčů světa.

Bauer v České republice

Brusle a hokejky tradiční kanadské značky Bauer spolu s kompletní výbavou pro lední a in-line hokej vhodnou pro profesionální i rekreační hru zakoupíte v e-shopu oficiálního zástupce pro Českou republiku firmy All Sports nebo v některé z jejich jedenácti kamenných prodejen.