Yannick Noah Tennis

Misawa - Yannick Noah Tennis je tenisový simulátor určený pro kapesní konzoli od Nintenda Game Boy vytvořený NMS Softwarem a distribuovaný Misawou.

Yannick Noah Tennis - ScreenMisawa – Yannick Noah Tennis je tenisový simulátor určený pro kapesní konzoli od Nintenda Game Boy vytvořený NMS Softwarem a distribuovaný Misawou.

V podstatě jde o francouzkou verzi hry Jimmy Connors Tennis původně kromě Game Boye i pro NES, kde Američana Jimmyho Connorse na titulním obrázku nahradil Yannick Noah, a distributora Ubisoft nahradila Misawa. Hra jako taková je však zcela totožná.

Stejně jako Jimmy Connors Tennis je i Yannick Noah Tennis určen pro jednoho nebo dva hráče. Grafika je v nízkém rozlišení 160 x 144 pixelů a čtyřech odstínech šedi. Zvuk je v případě použití sluchátek stereo.

Pod různými názvy si bylo možno hru zahrát napříč herními platformami své doby. Na Nintendu, ZX Spectru, Amstradu, Atari, C64, Amize a PC.

Yannick Noah Tennis - In-game

Yannick Noah

Yannick Noah je bývalý francouzský profesionální tenista a daviscupový reprezentant. Nyní v Davis Cupu figuruje jako nehrající kapitán. Své svěřence dovedl dvakrát k celkovému triumfu a to v letech 1991 a 1996. Jako nehrající kapitán figuroval i ve Fed Cupu, kde v roce 1997 s francouzkými tenistkami dosáhl celkového triumfu. V Davis Cupu i ve Fed Cupu se prvních triumfů Francie dočkala až pod Yannickem Noahem.

Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance

Game Boy je osmibitová kapesní konzole od Nintenda z roku 1989. Přímým nástupcem černobílého Game Boye je barevný, rovněž ještě osmibitový, Game Boy Color (1998), který je následovaný již dvaatřicetibitovým o poznání výkonnějším Game Boyem Advance (2001). Alternativou ke Game Boyi byl svého času Lynx od Atari.