Zlato neztrácí na hodnotě

Praha – Znehodnocení peněz vlivem inflace, kdy si za jejich stejné množství koupíme s odstupem času stále méně a méně, dlouhodobě nedá spát většině české populace. Kdo má na bankovním […]

Praha – Znehodnocení peněz vlivem inflace, kdy si za jejich stejné množství koupíme s odstupem času stále méně a méně, dlouhodobě nedá spát většině české populace. Kdo má na bankovním účtu k dispozici milionové prostředky, ten často investuje své peníze do nákupu nemovitostí a dlouhodobě vydělává na jejich následných pronájmech. Kdo milionové prostředky nemá, ten může zkusit nakoupit investiční zlato, které zaručeně nikdy neztratí na hodnotě.

Cena zlata stále roste

Hodnota zlata na rozdíl od hodnoty peněz neklesá, ale s přibývajícím časem naopak stoupá.

Pro představu. V roce 2005 si nechala japonská automobilka Mitsubishi odlít s rozměry 455 x 225 x 170 milimetrů a s váhou 250 kilogramů do té doby největší a nejtěžší zlatou cihlu v historii a její původní cena 3,7 milionů amerických dolarů i po šestnácti letech stále roste a růst bude nadále. Tuto zlatou cihlu si můžete prohlédnout v muzeu ve městě Toi.

Investiční zlato je navíc oproti investicím do nemovitostí osvobozeno od daně z přidané hodnoty a to ho dělá drobným investorům ještě dostupnější.

Vždy aktuální cena zlata

Nejdostupnějším investičním zlatem jsou pro drobné investory zlaté mince a zlaté slitky té nejvyšší ryzosti o hmotnosti i pod jednu troyskou unci. Zlaté mince i zlaté slitky do České republiky dováží a prodává specializovaný prodejce z Prahy s kamennou prodejnou v Obecním domě na náměstí Republiky, kde můžete zlato nejen výhodně nakoupit, ale také rychle a dobře prodat.

Zkušenosti na trhu s investičním zlatem ze Švýcarska zde sbírají již od roku 2004.

O ceně zlata je důležité mít přehled. Cena zlata totiž kolísá a mění se každý den. Na internetových stránkách www.zlate-mince.cz je cena zlata vždy aktuální, o čemž se můžete rychle přesvědčit s využitím některého z vyhledávačů po zadání slovního spojení „investiční zlato“ a následným porovnáním s nabídkami konkurence.