Mějte přehled o svém zdravotním stavu po celý rok

Karviná – Nový rok klepe na dveře. Čas stanovit si a plnit předsevzetí se blíží. Mějte přehled o svém zdravotním stavu po celý rok. S teploměrem, tlakoměrem a váhou od […]

Karviná – Nový rok klepe na dveře. Čas stanovit si a plnit předsevzetí se blíží. Mějte přehled o svém zdravotním stavu po celý rok. S teploměrem, tlakoměrem a váhou od Alzy vždy víte, na čem jste. Doručení kurýrem do 24 hodin až ke dvěřím nebo s vyzvednutím v karvinském AlzaBoxu umístěném ve Fryštátě u Prioru, v Ráji před Tescem a v Hranicích vedle Kauflandu.

Teploměry

> 38 °C Horečka
> 37 °C Zvýšená teplota
35,8 °C – 37 °C Normální teplota
< 35 °C Podchlazení

Normální teplota zdravého člověka se pohybuje v rozmezí 35,8 °C37 °C a tato teplota zaručuje normální fungování lidského těla. Při teplotě pod 35 °C jde o podchlazení, při teplotě nad 37 °C o zvýšenou teplotu a u teploty nad 38 °C o horečku. K měření teploty se používají teploměry a ke snížení horečky léky s účinnou látkou zvanou paracetamol.

Cena od 54

Tlakoměry

Systolický tlak
(srdce pumpuje)
Diastolický tlak
(srdce odpočívá)
Vysoký krevní tlak
(hypertenze)
> 140 mm Hg > 90 mm Hg
Normální krevní tlak 90 – 119 mm Hg 60 – 79 mm Hg
Nízký krevní tlak
(hypotenze)
< 90 mm Hg < 60 mm Hg

Normální krevní tlak zdravého člověka se pohybuje v rozmezí 90119 mm Hg na 6079 mm Hg. Při hodnotách 140 mm Hg na 90 mm Hg a vyšších jde o vysoký krevní tlak neboli hypertenzi. Při hodnotách 90 mm Hg na 60 mm Hg a nižších jde o nízký krevní tlak neboli hypotenzi. K měření tlaku se používají tlakoměry.

Cena od 386

Váhy

Správný poměr mezi výškou a váhou se počítá tak, že se hmotnost člověka v kilogramech vydělí výškou v metrech na druhou. BMI zdravého člověka se pohybuje v rozmezí 18,5 kg/m225 kg/m2. Vše nad je nadváha a vše pod podváha.

BMI = váha : výška2

K vážení hmotnosti se používají váhy a k měření výšky metry. Váhy jsou mechanické, digitální a dnes už i chytré, které vše potřebné spočítají za vás.

Cena od 229