Nakupujte roušky, respirátory, rukavice a dezinfekce bezpečně z domova

Karviná – Podzim je tady a zima za dveřmi. Vzduch je chladnější a sušší. Více kašleme a kapénky s chřipkou i koronavirem se snadněji a rychleji šíří. Hygiena je právě […]

Karviná – Podzim je tady a zima za dveřmi. Vzduch je chladnější a sušší. Více kašleme a kapénky s chřipkou i koronavirem se snadněji a rychleji šíří. Hygiena je právě teď důležitější než v jiných částech roku. Zůstaňme v bezpečí s ochrannými pomůckami od Alzy s doručením kurýrem do 24 hodin nebo s vyzvednutím v karvinském AlzaBoxu umístěném ve Fryštátě u Prioru, v Ráji před Tescem a v Hranicích vedle Kauflandu. Roušky, respirátory, rukavice i dezinfekce jsou naskladněny a připraveny k odeslání.

Filtrační třídy
Účinnost roušek a respirátorů se odvíjí od filtrační třídy FFP1 (nejméně účinná), FFP2 a FFP3 (nejvíce účinná).

FFP1 – Ochrana proti prachu s maximálním únikem 25 %.
FFP2 – Ochrana proti prachu, kouři a aerosolům s maximálním únikem 11 % a schopností zachytit 94 % pevných částic do velikosti 0,6 µm.
FFP3 – Ochrana proti prachu, kouři a aerosolům s maximálním únikem 5 % a schopností zachytit 99 % pevných částic do velikosti 0,6 µm.

Roušky

Roušky brání v šíření nemocí přenášených kapénkami a ke snížení vdechování prachu a smogu ze vzduchu.

Roušky jsou méně účinné než respirátory.

Univerzální třívrstvé modré roušky FFP1 jsou prodávány ve výhodných baleních po 50 kusech za 59 Kč. Při přepočtu na jeden kus je cena 1,18 Kč.

Cena 59

Respirátory

Respirátory chrání před vdechováním nebezpečných látek ze vzduchu. Například plynů (barev / laků), prachových částic, smogu a virů.

Respirátory jsou více účinné než roušky.

Respirátory FFP2 jsou prodávány ve výhodných baleních po 10 kusech za 69 Kč. Při přepočtu na jeden kus je cena 6,90 Kč.

Cena 69

Rukavice

Jednorázové gumové rukavice jsou prodávány ve výhodných baleních po 100 kusech za 199 Kč. Při přepočtu na jeden kus je cena 1,99 Kč.

Cena 199

Dezinfekce

Dezinfekční gely a pěny na ruce proti bakteriím a virům v nízkoobjemových 50 ml až vysokoobjemových 5 l baleních.

Cena od 25

Antigenní testy

Antigenní testy na přítomnost koronaviru Covid-19 z nosu i ze slin.

Cena od 39