Hooligans

Londýn – Americko-britské drama Hooligans (v originále Green Street) z roku 2005 německé režisérky Lexi Alexanderové působící v Hollywoodu v hlavních rolích s Elijahem Woodem jako Mattem Bucknerem a Charliem […]

Londýn – Americko-britské drama Hooligans (v originále Green Street) z roku 2005 německé režisérky Lexi Alexanderové působící v Hollywoodu v hlavních rolích s Elijahem Woodem jako Mattem Bucknerem a Charliem Hunnamem jako Petem Dunhamem je zasazené do drsného prostředí londýnských chuligánů.

West Ham United FC
Anglický fotbalový klub z východní čtvrti Londýna Stratfordu přezdívaný Kladiváři založený v roce 1895 jako Thames Ironworks FC. Pod současným názvem West Ham United FC klub hraje od roku 1900.

Matt po vyloučení z Harvardu odlétá k sestře Shannon do Londýna, kde prostřednictvím jejího švagra Peta, vůdce místní firmy GSE – Green Street Elite, proniká do světa fotbalových výtržníků West Hamu a jejich rivalů z druhé strany řeky Temže Millwallu. Mattovo dobrodružství mezi chuligány začíná ligovým zápasem Premier League proti Birminghamu spojeném s první nakládačkou a vrcholí bitkou s tragickými následky před vypjatě očekávaným pohárovým derby prestižního FA Cupu mezi West Hamem a Millwallem.

Millwall FC
Anglický fotbalový klub z jihovýchodní čtvrti Londýna Southwarku přezdívaný Lvi založený v roce 1885 jako Millwall Rovers FC. Rival West Hamu.

Název: Hooligans
Žánr: drama
Rok: 2005
Produkce: Spojené státy, Velká Británie
Režie: Lexi Alexanderová
Scénář: Dougie Brimson
Hrají: Elijah Wood, Charlie Hunnam, Claire Forlaniová, Marc Warren, Geoff Bell, Leo Gregory

Na Karvinou smog padá,
spousta smogu kolem mě.

Až k oblakům, až do mraků,
tam pak jak mý sny umíraj.

Štěstí to se skrývá,
nikdo ho neviděl.

Tak smog na Karvinou zase padá,
smogu spousta kolem mě.

Karviná!!! Karviná!!!