Hooligans

Londýn – Americko-britské drama Hooligans (v originále Green Street) z roku 2005 německé režisérky Lexi Alexanderové působící v Hollywoodu v hlavních rolích s Elijahem Woodem jako Mattem Bucknerem a Charliem […]

Londýn – Americko-britské drama Hooligans (v originále Green Street) z roku 2005 německé režisérky Lexi Alexanderové působící v Hollywoodu v hlavních rolích s Elijahem Woodem jako Mattem Bucknerem a Charliem Hunnamem jako Petem Dunhamem je zasazené do drsného prostředí londýnských chuligánů.

West Ham United FC
Anglický fotbalový klub z východní čtvrti Londýna Stratfordu přezdívaný Kladiváři založený v roce 1895 jako Thames Ironworks FC. Pod současným názvem West Ham United FC klub hraje od roku 1900.

Matt po vyloučení z Harvardu odlétá k sestře Shannon do Londýna, kde prostřednictvím jejího švagra Peta, vůdce místní firmy GSE – Green Street Elite, proniká do světa fotbalových výtržníků West Hamu a jejich rivalů z druhé strany řeky Temže Millwallu. Mattovo dobrodružství mezi chuligány začíná ligovým zápasem Premier League proti Birminghamu spojeném s první nakládačkou a vrcholí bitkou s tragickými následky před vypjatě očekávaným pohárovým derby prestižního FA Cupu mezi West Hamem a Millwallem.

Millwall FC
Anglický fotbalový klub z jihovýchodní čtvrti Londýna Southwarku přezdívaný Lvi založený v roce 1885 jako Millwall Rovers FC. Rival West Hamu.

Název: Hooligans
Žánr: drama
Rok: 2005
Produkce: Spojené státy, Velká Británie
Režie: Lexi Alexanderová
Scénář: Dougie Brimson
Hrají: Elijah Wood, Charlie Hunnam, Claire Forlaniová, Marc Warren, Geoff Bell, Leo Gregory

O Rostislav Gawlas

Sportovní bloger a SW vývojář se zájmem o informační technologie. Aktivní hráč fotbalového manažeru Soccer Project. Motto: „Fotbal ten je nejlepší, to správný trouba ví.“